Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım)

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Right_bar_bleue

Güçlülük :
    MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Right_bar_bleue

Aktiflik :

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Empty MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım)

Mesaj tarafından Admin 4th Kasım 2008, 12:14

Skiman v0.51 programını indirin..

A. SKİN YÜKLEME

Not: Skin yüklemeye başlamadan önce, yükleyeceğiniz skinin telefon modeliniz ile uyumlu olduğundan lütfen emin olun !!!

1. Telefonunuzun bağlantı ayarından usb ayarları-varsayılan bağlantıyı data/fax bağlantısı olarak seçin ve telefonu data kablosu ile bilgisayara bağlayın.

2. SkiMan.exe dosyasına tıklayarak Skinsmanager programını açın..Tanıtma işlemini yapabildiyseniz sol altta telefonunuzdaki dosyaların programa aktarıldığına dair 'loading files list..' yazısını göreceksiniz..

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W89r0kwk8

3. Telefonunuzda bulunan skin ve diğer dosyaların Skiman'e aktarımı işlemi bittiğinde, program ekranında aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacak ve Skins sekmesi altında telefonunuzda yüklü olan skinlerin sıralandığını göreceksiniz..

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W89r4hgw9

4. Yeni skininizi yüklemek için sol alttaki İnstall butonuna tıklayın.. Bunu yaptığınızda karşınıza çeşitli seçeneklerin olduğu bir pencere çıkacak..

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Vxcitstn1

Bu ayarları kullanarak yükleyeceğiniz skinin özelliklerinde bazı değişiklikler yapabilirsiniz..Sıkça kullanacağınızı düşündüğüm birkaç ayar:

Date-left bottom corner : Ana ekranda tarihin sol alt köşede görünmesini sağlar.
    Date-Hide : Tarihi gizler yani bu seçeneği işaretlerseniz tarih ana ekranda görünmez.
    Date-Show : Tarihi gösterir, tarih ana ekranda görünür.
    Date-Transparent : Tarih şeffaf ve biraz daha silik bir şekilde görünür..

Digital clock-right bottom corner : Ana ekranda digital saatin sağ alt köşede görünmesini sağlar.
    Digital clock-Hide : Saati gizler, yani bu seçeneği işaretlerseniz saat ana ekranda görünmez.
    Digital clock-Show : Saat görünür.
    Digital clock-Transparent : Digital saat şeffaf ve silik olarak görünür.

Operator's name-Hide : Şebeke (operatör) adını gizler, yani bu seçeneği işaretlerseniz şebeke ismi ana ekranda görünmez.
    Operator's name-Show : Şebeke adı görünür.
    Operator's name-Transparent : Şebeke adı şeffaf ve silik görünür.

Yeni skininizi üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan orijinal haliyle yüklemek istiyorsanız, Clear Selection butonuna tıklayarak bütün seçenekleri işaretsiz hale getirin.. Tarih, saat ve şebeke adı her skinde zaten özgün olarak ayarlıdır.. Ama örneğin; skinde tarih sol üst köşede olacak şekilde ayarlanmışsa, siz Date-left bottom corner seçeneğini işaretleyerek tarihi sol alta yerleştirebilirsiniz.. Ya da skinin orijinal ayarında şebeke adı görünüyorsa, siz Operator's name-Hide seçeneğini işaretleyerek şebeke adını görünmez yapabilirsiniz..

Burada tercihlerinize göre gerekli ayarları yaptıktan sonra OK butonuna tıklayın..

5. Açılan yükleme penceresinde; bilgisayarınızdan yükleyeceğiniz skine ait klasörü bulun. Skinler .dat uzantılı dosyalar ile 1 adet .ski uzantılı dosyadan ve 1 adet de resim dosyası uzantılı duvar kağıdından oluşur. Skin klasörü içinde .ski dosyasını seçin (program zaten direkt olarak .ski dosyasını görecek, diğer dosyaları göstermeyecektir) ve Open (Aç)'a basın.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W89vo8ed7

6. Skininiz aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yüklenmeye başlayacak. Skinin boyutuna bağlı olarak bu işlem 1 dakikaya kadar sürebilir.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W89wtfyb7

7. Skininiz yüklendi.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W8ais8wg6

8. Yükleme işlemi bittikten sonra, Skins sekmesinde iken sağ alttaki More butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan seçeneklerden en alttaki Restart Phone'a tıklayarak telefonu yeniden başlatın..[:'(]

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W8asydtq0

Not : Yüklediğiniz bazı skinlerin duvar kağıtları telefonunuzda Resimler klasöründe görünecektir. Görünmesini istemiyorsanız, p2ktoolsda Refresh yapın.. c/mobile/picture klasöründe yüklediğiniz skine ait duvar kağıdını bularak üzerine gelin ve sol alltaki seçeneklerden hidden kutucuğunu işaretleyerek change butonuna basın ve bu şekilde duvar kağıdını gizli dosya yapın..Sonra Refresh-Restart yaparak telefonu yeniden başlatın..[MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Cry_smile][MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Cry_smile] (Bu klasör yapısı ile duvar kağıtlarının gizli dosya yapılması yalnızca V3i modeli için geçerlidir. Diğer modellerde p2ktools'daki klasör düzeni ve içeriği farklı olabilir.. Ancak, diğer modellerde de p2ktools'da duvar kağıdının yüklü olduğu Picture klasörü bulunarak, aynı işlem yapılabilir.)
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :

Güçlülük :

Aktiflik :

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) Empty Geri: MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım)

Mesaj tarafından Admin 4th Kasım 2008, 12:15

B. SKİN SİLME

1. Skins Manager (SkiMan)'de Skins sekmesi altında silmek istediğiniz skini seçin ve Delete butonuna basın..

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W8b1jrxq3

2. Seçili skini silmek isteyip istemediğinizi soran küçük bir uyarı penceresi ile karşılaşacaksınız. Yes'e basarak silme işlemini onaylayın. Skininiz silinmeye başlayacak; bu işlem 10-15 saniye kadar sürebilir.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W8b5abmd3

3. Silme işlemi bittiğinde, SkiMan'de aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacak ve Skins sekmesi altında artık sildiğiniz skinin isminin olmadığını göreceksiniz.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W89r4hgw9

4. Skinin duvar kağıdını silmek için Skins sekmesinin hemen yanında bulunan Pictures sekmesine tıklayın. Az önce sildiğiniz skine ait duvar kağıdını listeden seçin ve Delete butonuna basın. Yine, seçtiğiniz dosyayı silmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı penceresi çıkacak karşınıza. Yes'e basarak silme işlemini onaylayın.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W8bar9ws2

5. Duvar kağıdı silindikten sonra terar Skins sekmesine geçin. More butonuna tıklayın ve Restart Phone yaparak telefonu yeniden başlatın.

MotorolaLara Tema Yüklemek ve SiLmek ( resimli anlatım) W8asydtq0

6. Skin ve duvar kağıdı telefonunuzdan silindi..

Similar topics

-

Forum Saati 19th Mayıs 2024, 08:28