Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

Tigana bırakıyor

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    Tigana bırakıyor Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Tigana bırakıyor Right_bar_bleue

Güçlülük :
    Tigana bırakıyor Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Tigana bırakıyor Right_bar_bleue

Aktiflik :

Tigana bırakıyor Empty Tigana bırakıyor

Mesaj tarafından Admin 4th Mayıs 2007, 19:13

Tigana bırakıyor

Fransa'da yayınlanan ünlü France Football dergisine konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, "Beşiktaş ile 1 yıl daha kontratım var ama, devam etmek istemiyorum" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, ülkesindeki France Football dergisine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fransız teknik adam ünlü futbol dergisine verdiği röportajda, "2 kupayı da alıp bırakacağım. Bir yıl daha kontratım var ama devam etmek istemiyorum. Kimse beni satın alamaz . Meselem hiçbir zaman para olmadı. Futbolu tamamen bırakacağım. Amacım, Fransa Milli Takımı’nda benimle çalışmak istemeyenlere iyi bir teknik direktör olduğumu ispat etmekti" dedi.

Cumartesi günü şampiyonluk yarışında iki puan önündeki Fenerbahçe ile, çarşamba günü ise Kayseri Erciyessporla kupa için karşılaşacak olan Beşiktaş'ın teknik direktörüyle bir röportaj yapan dergi, maçların önemine ve Tigana'nın kariyerindeki yerine değindi.

"İki yarış içinde bir Fransız" manşetiyle Jean Tigana'nın açıklamalarına yer veren France Football, Fransız hocanın, "Beşiktaş son 8 maçtır yenilmedi. 7 galibiyet 1 beraberlik olmak üzere yenilmedik. 9 puan geriden takip ettiğimiz Fenerbahçe'yi neredeyse yakaladık. Bu benim takımımım için iyi bir nokta" sözlerini yayınladı.

SON HEDEF 2 KUPA
    Tigana sözlerini, "Burada tam bir delilik hakim, herkes derbi maçı konuşuyor. Paris Saint Germain-Marsilya maçları öncesinde yaşananlar gibi bir ortam var. Tek fark iki takım aynı şehrin takımı ve aralarında en fazla 30 km var. Son olarak 2006 yılında Türkiye Kupası'nı kazandık. Erciyesspor karşısında da kupayı alacağımı umut ediyorum. Bu sene hepsini alabiliriz, hem süper lig kupasını hem de Türkiye Kupası’nı kazanabiliriz. Tamamen yeniden yapılanan bir takıma sahibim, bir çok genç oyuncum var. 5 oyuncum henüz 21 yaşında bile değil" şeklinde tamamladı.

Tigana, 2004 yılında Fransa Milli Takımı’nın başına getirilmeyişiyle ilgili olarak daha önce, "Futbol Federasyonu Başkanı Claude Simonet'nin etrafından birine takımda zaten çok siyahi oyuncu var. Bir de siyahi teknik direktör getiremeyiz dediğini biliyorum. Ayrıca o dönem Fulham külübüyle olan davam da kararda etkili oldu. Ama ben suçsuz bulundum" şeklinde konuşmuştu.

Forum Saati 15th Mayıs 2024, 01:19