Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

''3 Büyüklerden Teklif Aldım''

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    ''3 Büyüklerden Teklif Aldım'' Left_bar_bleue100 / 100100 / 100''3 Büyüklerden Teklif Aldım'' Right_bar_bleue

Güçlülük :
    ''3 Büyüklerden Teklif Aldım'' Left_bar_bleue100 / 100100 / 100''3 Büyüklerden Teklif Aldım'' Right_bar_bleue

Aktiflik :

''3 Büyüklerden Teklif Aldım'' Empty ''3 Büyüklerden Teklif Aldım''

Mesaj tarafından Admin 1st Ocak 2013, 07:29

''3 Büyüklerden Teklif Aldım'' Ilkay6456

Bundesliga'da son 2 sezonu şampiyon tamamlayan Borussia Dortmund'un formasını giyen ve Nuri Şahin'in ardından Dortmund orta sahasının önemli isimleri arasına giren İlkay Gündoğan NTVSpor'da yayınlanan ''Futbol Aktüel'' programında birçok soruyu yanıtladı.

"ÜÇ BÜYÜKTEN TEKLİF ALDIM"

Türkiye'de mücadele eden 3 büyük kulüpten de teklif aldığını belirten İlkay, ''Babam ve amcam aynı zamanda menajerliğimi de yapıyor. Resmi teklif almadım ancak tabi ki Türkiye'deki 3 büyük kulüple telefon görüşmeleri oldu. Onlara da çok teşekkür ettik. Çünkü Dortmund'ta 2015'e kadar sözleşmem var ve ben bu süre boyunca takımdan ayrılmayı düşünmüyorum'' dedi.

MİLLİ TAKIM TERCİHİ HAKKINDA

Almanya milli takımını seçme süreci hakkında da açıklamalarda bulunan gurbetçi futbolcu, ''Kariyerimde aldığım en zor kararlardan biriydi. Sonuçta Almanya'da büyüdüm, burada okula gittim ve futbola burada başladım. Milli takım olarak da ilk teklif Almanya'dan geldi. U18 Milli Takımı'nda oynarken Almanya teklifte bulundu. Bundan birkaç gün sonra da Türkiye'den teklif geldi ancak Türkiye'den gelen teklifte beni bir seçmeye davet etmeleriydi. Çok düşündüm ve son olarak Almanya kararını verdim. Beni hemen maça çağırdılar. Brezilya ile oynanan hazırlık maçında forma giyemedim. İlk resmi maçımı Belçika'ya karşı oynadım' diyerek sözlerine devam etti.

KLOPP İÇİN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Dortmund'un başarılı hocası Jürgen Klopp'un da kendileri için bir baba gibi olduğunu belirten İlkay, Klopp'un takımdaki herkesi çok iyi motive ettiğini, yaptığı konuşmalarla maç önemli ya da önemsiz ayırt etmeden çok iyi motive olduklarını da sözlerine ekledi.

HEDEFİ İSPANYA YA DA İNGİLTERE

Hedefinin birgün Almanya dışına çıkmak olduğunu söylerken, ''Benim de hedeflerim arasında İspanya ya da İngiltere de forma giymek var. Premier League ve La Liga en sevdiğim ligler. Eğer nasip olursa birgün buralarda da forma giymek isterim'' dedi.[/font][/center]

Similar topics

-

Forum Saati 27th Nisan 2024, 04:12