Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

Edu: Standart yok

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    Edu: Standart yok Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Edu: Standart yok Right_bar_bleue

Güçlülük :
    Edu: Standart yok Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Edu: Standart yok Right_bar_bleue

Aktiflik :

Edu: Standart yok Empty Edu: Standart yok

Mesaj tarafından Admin 26th Nisan 2007, 22:41

Edu: Standart yok

Fenerbahçeli Edu, "Çoğu maçta bize verilen cezalar öteki takım futbolcularına uygulanmadı" dedi.

Edu: Standart yok 12992

Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Edu, maçlarda verilen kararların standart olmamasından yakındı.

Samandıra'daki tesislerde antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe Dergisi'ndeki röportajında yer aldığı ifade edilen, ''Ligdeki heyecan bitmesin diye puan farkının açılmasını istemiyorlar'' açıklamasına neden ihtiyaç duyduğunun sorulması üzerine, ''Maçlara teker teker baktığımızda bazen bizim maçlarımızda verilen kararların, lehimize ya da aleyhimize olabilir, öteki maçlarda aynı kriterlerin uygulanmadığını görüyoruz'' dedi.

Bunları gördüğü için böyle bir yorum yapma ihtiyacı hissettiğini kaydeden Edu, ''Çünkü çoğu maçlarda bize verilen kararlar, bize verilen cezalar öteki takım futbolcularına uygulanmadı. Penaltılara baktığımızda, sezon başından beri çok fazla penaltı kazanmamız gerekirken ilk penaltımızı Gaziantep’te oynanan maçta attık. Bu da gösteriyor ki, biz büyük bir takımız ve bu kadar uzun süre penaltı atmamamız şaşırtıcı. Bilmiyorum bunlar kasıtlı mı oluyor? Kimseyi de suçlamak istemiyorum. Bunlar benim sadece gözlemlerim'' şeklinde konuştu.

''BEŞİKTAŞ MAÇI ZOR OLACAK''
    Fortis Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçında, avantajın Beşiktaş'ta olduğunu ifade eden Edu, kendileri için zor bir maç olacağını söyledi.

Gol yemeden 2 gol atmaları gerektiğini kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, ''Bizim açımızdan çok zor bir maç olacak. İlk maçı 1-0 kaybettik. Gol yemeden 2 gol atmamız gerekiyor, minimum durumda. Bu belirli zorlukları beraberinde getiriyor. Fakat takımın uzun senelerdir Türkiye Kupası'nda hasreti var. Bu hasreti gidermeyi istiyoruz. Bunu yapacak gücümüz var. Perşembe günü bundan farklı bir şey olacağını sanmıyorum. Bu maçta turu geçip, finalde de başarıya ulaşmak istiyoruz'' diye kaydetti.

Ligde Beşiktaş ile aralarındaki 4 puanlık farkın kendileri için güzel bir avantaj olduğunu vurgulayan Edu, ''Ligde hiçbir şey bitmedi. Yarış son maça kadar devam edebilir. Kalan 5 maçtan en iyi sonuçla ayrılmak istiyoruz'' dedi.

ALDIĞI CEZA
    Turkcell Süper Lig'in 27. haftasındaki Kayserispor maçında hakeme karşı ifadelerinden dolayı aldığı ceza ile ilgili soruya da Edu, ''Bu konu hakkında konuşmayı doğru bulmuyorum. Hatalarımızdan ders alıp onları tekrarlamamak istiyorum. Bu konu hakkında ceza almışsam demek ki hatalıyım. Hiçbir futbolcu kart görmek için çaba sarf etmez. Hakemin kararlarına saygı duymamız gerekiyor, hatalarımızdan ders çıkarmamız gerekiyor, benim için de aynı şey olacak'' yanıtını verdi.

Brezilya Milli Takımı'nın son kampına çağrılan Edu, hedefinin Güney Amerika Kupası kadrosuna da alınmak olduğunu bildirdi.

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga'nın, Brezilyalı futbolcunun olduğu her ülkeyi takip ettiğini belirten Edu, ''Takımına uygun gördüklerini çağırıyor. Bundan sonraki seferde özellikle Güney Amerika Kupası'nda da çağrılmayı umuyorum. Bunun için çalışmalarımı sürdüreceğim. Umuyorum, Alex, Deivid ve diğer Brezilyalı oyuncular bir gün tekrardan milli takıma seçilirler ve birlikte oynama fırsatı buluruz'' diye konuştu.

''HERKES SAKİN OLMALI”
    Edu, özellikle son haftalarda hakemler üzerinde oluşan baskı konusundaki yorumunun ne olduğu sorusunu ise, ''Futbolun içinde olan herkesin üzerinde belirli bir şekilde baskı vardır. Saha içindeki futbolcular ve hakemler üzerinde de baskı vardır. Futbolda fanatizm de olduğunu düşünürsek, mutlaka bir taraf daha fazla itiraz edecek veya sevinecektir. Son derece normal. İnsanların ders çıkarması lazım. Baskı futbolcuların üzerinde olduğu gibi hakemlerin üzerinde de var. Fakat profesyonel olan herkes sakin olmalı ve işini en düzgün şekilde yapmalı'' şeklinde yanıtladı.

Forum Saati 9th Mayıs 2024, 01:23