Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

Tavuklu pay

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    Tavuklu pay Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Tavuklu pay Right_bar_bleue

Güçlülük :

Aktiflik :

Tavuklu pay Empty Tavuklu pay

Mesaj tarafından Admin 19th Aralık 2008, 21:06

HAMUR
    - 250gr. eritilmiş tereyağ veya margarin
    - 1 yumurta
    - 1 bardak süt
    - aldıgı kadar un (500-600gr.)
    - 1 paket kabartma tozu
    İÇ
    - 4 tavuk budu
    - 1,5 bardak pirinç
    - 1 domates
    - 1 biber
    - 1 baş kuru soğan
    - maydanoz
    - tuz, karabiber ve pul biber
    - 1 yumurtanın sarısı
    1- Tavuk butlarını haşlayıp, etlerini didikleyin. Tavuğun haşlama suyunu atmayın.
    2- Soğanı yemeklik doğrayın ve azıcık yağ ile kavurun. Doğranmış biberi ve rendelenmiş domatesi tavaya ekleyip karıştırın. Domatesler biraz suyunu çektikten sonra yıkanmış ve süzülmüş pirinci ekleyin. Üzerine ölçülü tavuk suyunu koyup, dilediğiniz kadar tuz koyun. Pilav pişirir gibi pişirin.
    3- Pirinçler demlenirken yağı eritin. Süt, yumurta, yağ ve 1 tatlı kaşığı tuzu karıştırın. Kulak memesi kıvamında yumuşak bir hamur elde edene kadar yavaş yavaş unu ekleyerek yoğurun. Hamuru ikiye bölün. Bir parça diğerine göre daha büyük olsun. Büyük parçayı yarım santim kalınlığında, dilediğiniz şekilde açın. (Ben tepsiye uyacak şekilde dikdörtgen açtım.) Üzerine önce pirinci, sonra tavuk etlerini yayın. Karabiber ve pul biber serpin. Etlerin üzerine ince doğranmış maydanozları dağıtın.
    4- Diğer hamur parçasını açarak 1′er santimlik şeritler kesin ve diğer kafes şeklinde yerleştirin. Şeritlerin üzerine yumurta sarısı sürün ve çörekotu serpin. Kızgın fırında üzeri kızarana kadar pişirin

Similar topics

-

Forum Saati 15th Mayıs 2024, 16:26