Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

Fantastik Kurgu Kitapları

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    Fantastik Kurgu Kitapları Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fantastik Kurgu Kitapları Right_bar_bleue

Güçlülük :
    Fantastik Kurgu Kitapları Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fantastik Kurgu Kitapları Right_bar_bleue

Aktiflik :

Fantastik Kurgu Kitapları Empty Fantastik Kurgu Kitapları

Mesaj tarafından Admin 30th Kasım 2008, 23:27

Herkesin kitap okurken mutlaka belirli bir şeye karşı ilgisi/alakası vardır. Okuyacağı kitapları da buna göre seçer. Elbette ki bu zevk meselesi, kimisi dünya klasiklerinden hoşlanır kimisi, polisiyeden, maceradan, araştırmadan, kişisel gelişimden, dini yayınlardan veya siyaset ve spordan, kimisi de çizgi roman veya pembe dizilerden. Ben, oldum olası, fantastik kurgudan hoşlandığımı bilirim. Arada bir diğer türlerden de okumadım değil ama nedense Fantastik kurgu romanları daha cezp edici geliyor bana. Orada kendi dünyamı kurup kimi zaman günlerce aç susuz yol kat ediyorum, kimi zaman kötülere karşı gelip kılıç çekiyorum, kimi zaman da lanet büyücülerle beraber dünyayı fethediyorum. Adı üstünde fantezi… Günlük hayatın koşuşturmasından, dertlerinden, sıkıntılarından, geçim derdinden, siyasi, dini ve sporsal dalaşmalardan uzaklaştığımı hissediyorum onları okurken.

İşte kısacası bu başlık altında, bundan sonra sizlere okuduğum, okumakta olduğum ve okumak için sıraya koyduğum fantastik kurgu kitaplarını tanıtacağım. Açıkçası binlerce kullanıcısı olan bir forumda böyle bir başlığın olmamasını büyük bir eksiklik olarak görüyorum. Elimden geldiğince devam edeceğim. Bana şimdiden kolay gelsin… Fantastik Kurgu Kitapları Smile

İlk tanıtacağım kitap da, içimizden %99,9’unun bu seriyi bildiğini, okuduğunu en azından seyrettiğini düşündüğüm fantastik kurgu kitaplarının babası, öncüsü sayılan Yüzüklerin Efendisi olacak.

Derler ki “Dünya ikiye bölünmüştür. Yüzüklerin Efendisi’ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar.”
    Ve yine derler ki "İki tür hikâye vardır. Gerçek hikâyeler ve gerçek olması gereken hikâyeler. Yüzüklerin Efendisi ikinci tür hikâyelerdendir."

Similar topics

-

Forum Saati 15th Mayıs 2024, 14:48