Dünya Forum

Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU


Kimse derbiyi yönetmek istemedi

Paylaş
avatar
Admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 2546
Yaş : 48
NERDEN : istanbul
HOBİNİZ : bilgisayar
Basarı Puanı :
100 / 100100 / 100

Güçlülük :
100 / 100100 / 100

Aktiflik :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 18/04/07

Kimse derbiyi yönetmek istemedi

Mesaj tarafından Admin Bir 4th Mayıs 2007, 19:07Kimse derbiyi istemedi
Haftanın hakemlerini dün belirleyen MHK, en çok derbide zorlandı. Belirlenen 3 aday içinde Fırat Aydınus ve İsmet Arzuman’a sarı lacivertliler, Cüneyt Çakır’a ise siyah beyazlılar karşı çıktı. Sonunda Aydınus isminde karar kılındı.

SONUNDA bu da oldu... Hakemlerin hiçbiri yarın oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe maçını yönetmek istemedi...

İki takımın geçtiğimiz hafta Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynadığı Fortis Türkiye Kupası karşılaşması sonrasında oluşan gergin hava hakemleri de derinden etkiledi. Süper Lig’de bu hafta sonu yapılacak karşılaşmaların hakemlerini belirlemek amacıyla dün bir araya gelen Merkez Hakem Kurulu (MHK), en çok Beşiktaş-Fenerbahçe maçında zorlandı. 24 Süper Lig hakeminin hiçbiri, şampiyonluk yarışının bu kilit maçını yönetmek istemedi. Bazıları üstü kapalı bir şekilde, bazıları da direkt MHK üyeleri ile görüşerek, Beşiktaş-Fenerbahçe maçında görev almak istemediklerini bildirdiler.

3 aday belirlendi
MHK Başkanı Mustafa Çulcu ile üyeler Mevlüt Güzel, Ali Kunak, Fethi Heper, Ali Aydın, Lale Orta, Orhan Erdemir, Hikmet Öksüzoğlu ve Hatip Çopur, buna rağmen tüm hakemlerin performanslarını masaya yatırıp, derbi maç için en uygun ismi belirlemeye çalıştı. Yapılan değerlendirme sonucunda derbi için 3 aday belirlendi; Fırat Aydınus, İsmet Arzuman ve Cüneyt Çakır.

MHK’nin önüne bu sırada başka bir engel daha çıktı. Her iki kulübün yöneticileri toplantıdan önce bazı MHK üyeleri ile telefon görüşmesi yaparak, derbi maçta hangi hakemi istediklerini bildirmişlerdi. Bu durum MHK üyelerinde tedirginliğe yol açıyordu. Fenerbahçeliler Aydınus ve Arzuman’ı, Beşiktaşlılar ise Çakır’ı istemiyordu. İlginçtir, her iki kulüp birbirlerinin istemedikleri hakemleri istiyorlardı. Sarı lacivertliler Cüneyt Çakır’ın, siyah beyazlılar ise Fırat Aydınus’un bu maç için en uygun isim olduğunu dile getiriyordu. MHK Başkanı Mustafa Çulcu bu konuda net bir tavır koyarak, üyelerini rahatlattı.

Çulcu üyeleri rahatlattı
Çulcu, Süper Lig’de görev yapan tüm hakemlere güvendiğini belirterek, "Bizi, hangi kulübün hangi hakemi isteyip istemediği ilgilendirmez. Biz, bütün hakemleri adaletli bir şekilde değerlendirip maçta kimin görev yapacağını belirleyeceğiz. Hepiniz rahat olun" dedi.

Yaklaşık 3.5 saat süren değerlendirmeler sonucunda, saat 16.30’da derbi maçı Fırat Aydınus’un yönetmesi kararlaştırıldı. Çulcu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Fırat Aydınus’un sahada adil bir yönetim göstereceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Kendisi gerek parlak kariyeri, gerekse form durumu açısından böyle önemli bir maçı yönetmeyi hak ediyor. Aydınus’un bu maç için en uygun isim olduğuna inanıyorum. Allah hakem şansı versin" diye konuştu.

Aydınus’la beraberlik çıkmadı
SÜPER Lig’de yarın yapılacak Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasını yönetmekle görevlendirilen Fırat Aydınus, kariyerinde 7. kez derbi maçında görev yapacak. 4 sezondur Süper Lig’de görev alan 33 yaşındaki genç hakem, bugüne dek 3 kez Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi yönetirken, bu maçların 2’sini siyah beyazlılar, diğerini sarı lacivertliler kazandı. FIFA kokartlı Aydınus’un yönettiği 6 derbi karşılaşmasının en büyük özelliği ’berabere’ bitmemesi

___________________________________
Sitemize Destek İçin Lütfen Günde Bir Kere Reklamlarımızı Tıklayıp Bizlere Destek Olun..!

    Forum Saati 22nd Mayıs 2018, 02:11