Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

5 Bin Liralık Yıldız Adayı..!

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    5 Bin Liralık Yıldız Adayı..! Left_bar_bleue100 / 100100 / 1005 Bin Liralık Yıldız Adayı..! Right_bar_bleue

Güçlülük :
    5 Bin Liralık Yıldız Adayı..! Left_bar_bleue100 / 100100 / 1005 Bin Liralık Yıldız Adayı..! Right_bar_bleue

Aktiflik :

5 Bin Liralık Yıldız Adayı..! Empty 5 Bin Liralık Yıldız Adayı..!

Mesaj tarafından Admin 25th Ocak 2013, 11:56

Fenerbahçe'de gençlik rüzgarları esiyor. Son dönemde teknik direktör Aykut Kocaman tarafından sıkça forma şansı verilen ve oynadığı futbolla taraftarın gönlünde taht kuran Salih Uçan'ın ardından bu kez de 18 yaşındaki Beykan Şimşek yıldızını partlattı.

Sarı-Lacivertlilerin Bursaspor ile evinde oynadığı kupa maçının 72. dakikasında oyuna giren ve iyi oyununu bir de golle süsleyen Beykan futbol gündeminin ilk sırasına oturdu. Peki kim bu Beykan Şimşek?

Genç yıldız adayı hakkında Fenerbahçe'nin altyapıdan sorumlu yöneticisi Ömer Temelli, Bugün Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

-"Ben izlesem anlamazdım"
    Beykan'ın Fenerbahçeli oluş hikayesini anlatan Temelli "Beykan'ı Isparta Gençlerbirliği'nden ben transfer ettim. Altyapı sorumlumuz Şenol Çorlu izlemişti. Ben izlesem anlamazdım ama Şenol hocamız tavsiye edince transferi yaptık. Zaten altyapıdaki tüm futbolcular Şenol Çorlu ve ekibi tarafından ortaya çıkarılıyor. Onlar buluyor biz transferi bitiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Arkası gelecek
    Temelli, Beykan'ın çok iyi bir futbolcu olduğunun altını çizerek "Ben onun her şeyini beğeniyorum. Kendisini bozmazsa iyi bir kariyer sahip olabilir. Ailesini 5 sene önce gördüm. Bundan sonra A takımdaki yerini alacaktır. 3-4 oyuncu daha gelecek. Sezon sonunda altyapıdan çıkacak oyuncuları dikkat edin" şeklinde konuştu.

Ailesinden ayrılmak zorlamış
    Beykan Şimşek'i Fenerbahçe'ye kazandıran Sarı-Lacivertli takımın altyapı antrenörü Şenol Çorlu, genç futbolcunun İstanbul'a ilk geldiğinde ailesinden ayrıldığı için psikolojik sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Oyuncuyu çok küçük yaşta takıma kattıklarını belirten Çorlu, "Belki de bir yanlış yaptık, ailesinden ayırarak. Amamecburduk. Bizim psikolojik ekibimiz kendisiyle yakından ilgilendi" diye konuştu. Beykan'ı futbolcu özelliklerini de yorumlayan Çorlu, "Sıra dışı bir futbolcu. Şu an gündemde ve bu ilgi güzel. Ancak buradan kendisine sesleniyorum; ayakları yere basmalı" ifadelerini kullandı.

Babasının hayalini gerçekleştirdi
    Beykan Şimşek'in 12 yaşındayken Fenerbahçe'ye transferinde, eski bir futbolcu olan babası Hakan Şimşek'in de büyük payı var.

Genç futbolcu eski bir röportajından bu durumu şöyle anlatmıştı:
    "Fransa'ya gençler turnuvasına gidip geldikten sonra birkaç takımla görüşmelerimoldu. Bunların içinde Fenerbahçe de vardı. O günlerde babamla da ayrıca ufak bir görüşmem oldu. Bana 23 yaşındayken Fenerbahçe'nin kendisini istediğini ama bazı sebeplerden dolayı farklı bir takıma imza attığını söyledi. Bana söylediği 'Fenerbahçe insanın ayağına bir kez gelir' sözü benim şu anda Fenerbahçe'de bulunmamı sağlayan etken oldu."

Futbol aşkı ağır bastı
    Futbola 12 yaşında Isparta Gençlerbirliği kulübünde başladı. Bu sırada, eski basketbolcu olan annesinin isteğiyle basketbola da başladı. Bu sporda da başarılı olan Beykan Banvit ve Anadolu Efes gibi kulüplerden teklif alsa da tercihini futboldan yana kullandı.

Aynı yıl İstanbul'da düzenlenen bir bölgeler arası turnuvada Akdeniz Karması Takımı'nda oynadı. Yaşı küçük olmasına rağmen oynadığı futbolla Fransa'da düzenlenecek özel turnuvaya gidecek 14 futbolcu arasına adını yazdırmayı başardı.

5 bin liraya transfer oldu
    Turnuvada kendisinden 2 yaş büyük futbolcuların arasında yıldızını parlatınca Fenerbahçe'nin ilgi alanına girdi ve çok geçmeden Sarı-Lacivertli kulübe 5 bin lira ve okul masraflarının karşılanması karşılığında transfer oldu.

Fenerbahçe altyapısında da kendini geliştirmeyi sürdüren Beykan, A Takım Teknik Dierektörü Aykut Kocaman'ın dikkatini çekti ve 17 Ocak 2013'te Sarı-Lacivertli kulüple 3 yıllık profesyonel sözleşmeye imza attı.

Beykan profesyonel olduktan 3 gün sonra 20 Ocak'ta Fenerbahçe'nin ligdeki Elazığspor maçının kadrosunda yer buldu. Ancak forma giymedi. BU maçtan 3 gün sonra Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Bursaspor maçında yine 18'e giren Beykan bu kez sahaya çıkarak kendisini gösterme şansı elde etti.

Maçın 72'nci dakikasında Miroslav Stoch'un yerine oyuna giren Beykan, 86'ncı dakikada Bursaspor ağlarını sarstı ve Fenerbahçe formasıyla çıktığı ilk resmi maçta golle tanışmış oldu.

En büyük hobisi kitaplar
    Beykan'ın dikkat çeken özelliklerinden birisi kitap okumaya olan düşkünlüğü. Kitap okumanın çok yönlü düşünmesini sağladığını düşünen Beykan elinin altında mutlaka bir kitap bulundunuyor. Şu anda Fenerbahçe Tesisleri'nde kalan genç futbolcu boş zamanlarının çoğunu okuyarak geçiriyor.

AJANS SPOR

Similar topics

-

Forum Saati 19th Nisan 2024, 12:34