Dünya Forum

Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU


Dereli sezonu kapadı

Paylaş
avatar
Admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 2546
Yaş : 48
NERDEN : istanbul
HOBİNİZ : bilgisayar
Basarı Puanı :
100 / 100100 / 100

Güçlülük :
100 / 100100 / 100

Aktiflik :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 18/04/07

Dereli sezonu kapadı

Mesaj tarafından Admin Bir 3rd Mayıs 2007, 18:13

MHK Başkanı Mustafa Çulcu, "Bu yönetim Selçuk gibi bir isme yakışmadı" derken, FIFA kokartlı hakeme kalan haftalarda maç verilmeyeceği öğrenildi


Fenerbahçe - Beşiktaş maçındaki yönetimi nedeniyle eleştirilen Selçuk Dereli'ye, sezon sonuna kadar maç verilmeyeceği öğrenildi. Özellikle sarı-lacivertli kulübün hedefi haline gelen FIFA kokartlı hakemin maçtaki iki pozisyon nedeniyle dinlendirmeye alınacağı bildirildi.
MHK'nin uzatma bölümünde Uğur Boral'ın Ali Tandoğan'a yaptığı kasti harekete kırmızı kart göstermediği ve yine aynı bölümde Mehmet Sedef'in topu elle oynaması sonrası yardımcı hakemi Erdem Bıyık'ın uyarısını dikkate almadığı gerekçesiyle Dereli'ye sezonu kapattıracağı belirtildi.
MHK Başkanı Mustafa Çulcu ise Dereli'nin yönetimiyle ilgili olarak, "Bu yönetim Selçuk gibi bir hakeme yakışmadı. Liderlik vasfına sahip bir hakemin bu tip zorlukların altından kalkması gerekir" diye konuştu.
Çulcu mevcut kadroyla en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek "Bu haftanın hakemlerini niçin kupa maçından sonra açıkladığımız konuşuluyor. Biz Selçuk Dereli'nin bu maçtaki performansını görüp gerekirse hafta sonu maç vermeyi düşünüyorduk. Zaten elimizde iki elin parmağı kadar hakem var. Gündüz hazırladığımız etabı kurul üyesi arkadaşlarımla da konuştum. Akşam maç bitince de üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan açıkladık. Kimsenin de onayını almadık" dedi.
5 yıl önce MHK tarafından başlatılan gençleştirme operasyonunun zararlarını bugün çektiklerini belirten Çulcu, "Bir hakemin yıpranma süresi 8 ile 10 yıldır. Ama bugün bakıyorsunuz genç dediğimiz hakemler 3-5 yılda tükeniyor" diye konuştu.

__________________


_________________
Sitemize Destek İçin Lütfen Günde Bir Kere Reklamlarımızı Tıklayıp Bizlere Destek Olun..!

    Forum Saati 22nd Mayıs 2018, 02:03