Dünya Forum

Join the forum, it's quick and easy

Dünya Forum

Dünya Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU

'Aynaya baksınlar'

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Erkek
    HOBİNİZ : bilgisayar
    Basarı Puanı :
    'Aynaya baksınlar' Left_bar_bleue100 / 100100 / 100'Aynaya baksınlar' Right_bar_bleue

Güçlülük :
    'Aynaya baksınlar' Left_bar_bleue100 / 100100 / 100'Aynaya baksınlar' Right_bar_bleue

Aktiflik :

'Aynaya baksınlar' Empty 'Aynaya baksınlar'

Mesaj tarafından Admin 3rd Mayıs 2007, 18:12

"Tüm takımlara aynı mesafedeyim. Hakem hatalarını federasyona bağlayanlar, dönüp önce kendilerine bakacaklar". "Ali Koç'a o sözleri hiç yakıştıramadım. Sözlerini ertesi gün dinlediğinde pişman olacaktır. Buna eminim". "Erzik, Kiğılı ve Bıçakcı dönemlerini bir hatırlayın. Fenerbahçe yönetimleri tüm başkanlarla kavga etmedi mi ?

'Aynaya baksınlar' Axspo01

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, sadece MİLLİYET'e konuştu ve Fenerbahçe-Beşiktaş kupa maçı sonrası gelen eleştirilere sert yanıtlar verdi.
    Ulusoy, hakem atamalarına karıştığı yönündeki iddialara, "Bırakın karışmayı, açıklanan hakemleri ertesi gün gazetelerden okuyorum"yorumunu yaptı ve şöyle devam etti:
    "Federasyonda bulunduğum sürece hiçbir şekilde hakem atamalarına karışmadım, karışmam da söz konusu olamaz. Ülkemizdeki tüm takımlara aynı mesafedeyim, hiçbirini birbirinden ayırmam. İnsanın olduğu her yerde hata vardır. Dün de vardı, yarın da olacaktır. Gönül ister ki, hiç olmasın. Ama en ufak bir başarısızlıkta, kalkıp bunu federasyona bağlamak ne derece doğrudur. Önce kendilerine bakacaklar. Hataları kendilerinde arayacaklar. Aynaya baksınlar".

'Hep Fenerbahçe yapıyor'

Fenerbahçeli yöneticilerin maç sonrası açıklamalarına da değinen Başkan, "Doğrusu Ali Koç'a o sözleri yakıştıramadım. Koç ailesine yıllarca hep saygı duyduk. Maçın atmosferinden olsa gerek, ağzından çıkanları kulakları duymadı. O sözleri, ertesi gün dinlediğinde pişman olacaktır. Buna eminim" ifadesini kullandı.
    Haluk Ulusoy, bu tür çıkışların hep Fenerbahçe tarafından yapıldığına da dikkat çekti ve şunları söyledi:
    "Geçmişine bir bakınız; Fenerbahçe yönetimleri tüm federasyon başkanlarıyla kavga etmedi mi? Şenes Erzik, Abdullah Kiğılı, Levent Bıçakcı dönemlerini hatırlayın. O yıllarda da en ufak bir başarısızlıkta başkanları hedef almadılar mı? Bu, işin en kolay yanı. Eleştirirken ağzınızdan çıkacak her kelimeyi dikkatle seçeceksiniz. Ortamı germek doğru değil. Fenerbahçe'ye karşı ön yargılı olmam mümkün değil. Gönul ister ki, hakem hatalarını sıfıra indirelim. Önemlı olan art niyet olmasın. Bütün hakemlerimizin iyi niyetli olduğuna inanıyorum. Trabzon- Erciyes maçında Trabzon'un bir penaltısı veri lmedı. Bunu bir futbol adamı olarak söylüyorum. Şimdi burada federasyon mu suçlu?"
    '

Neden biz suçluyuz'

Spora siyaset sokmanın doğru olmadığını da savunan Ulusoy, "Bizim hükümetle kavga etmemiz söz konusu olamaz. Ülkemızı, FIFA'ya niye şikayet edelim ki ? FIFA, iki yıldır tüm ülke federasyonlarının statülerini, yasalarını ve de talimatlarını mercek altına aldı. Biz de bu ülkelerden birisiyiz" dedi.
    Fenerbahçe-Beşiktaş maçını TV'den izlediğini belirten Başkan, "Mücadele açısından çok kritik maçtı. İyi bir futbol oldu. İki takımı da kutlamak lazım. Fenerbahçe- Galatasaray maçını hatırlayın. Aynı hakem yönetmişti. O maçta da, Galatasaray'ın penaltısı verilmedi. Burada neden federasyon suçlu oluyor ki" diye konuştu.
    Federasyon 2. Başkanı Affan Keçeci de, "Bizler burada fahri olarak görev yapıyoruz. Tüm arkadaşlarım şerefli ve haysiyetlidir. Ligin bitimine beş hafta kaldı. Üstte ve altta müthiş mücadele var. Ortalığı germeye kimsenin hakkı yok. Herkes ağzından çıkanı iyi düşünüp söyleyecek" açıklamasını yaptı.

Sağduyu çağrısı

Futbol Federasyonu, yayınladığı bildiriyle futbol camiasını sağduyulu davranmaya çağırdı.
    Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrasında yapılan ve federasyon ile hakem camiasını suçlamalarla hedef göstermeyi amaçlayan açıklamaların, her şeyden önce spor adamı duruşu, ciddiyeti ve sorumluluğuyla bağdaşmadığı görüşü dile getirilen bildiride şunlara dikkat çekildi:
    "Hiçbir hakem, hiçbir maça, oyunun kaderiyle oynamak üzere çıkmaz, çıkamaz. Hiçbir hakem art niyetli yönetim göstermez, gösteremez. Hal böyleyken, her hakem hatasından sonra Futbol Federasyonu'nu açık ya da üstü kapalı beyanlarla manipülasyon yapmakla suçlamak, en hafifinden insafsızlıktır.
    Bu vesileyle başta değerli kulüp yöneticilerimiz olmak üzere, futbol ailemizin en saygın bireyleri olarak gördüğümüz teknik adamlar ve oyuncuları da futbol sezonunun kalan bölümlerinde öfkeli değil itidalli, yıpratıcı değil yapıcı, suçlayıcı değil sağduyulu davranmaya çağırıyoruz".

'Aynaya baksınlar' Axspo013 Ali Koç'a dava

Fenerbahçe-Beşiktaş Fortis Türkiye Kupası maçından sonra medyaya, "Bu geceden utanç duydum. Ulusoy ve ekibinin bu oyuna bir son vermesi lazım. Beşiktaş'ı ezdik, ezdik, ezdik. Şerefsizler, hırsızlar emeğimizi çaldı" diye konuşan Ali Koç'a mahkeme yolu göründü. Federasyon yöneticilerin, hem ferdi hem de yönetim olarak Koç hakkında suç duyurusunda bulunacakları, maddi ve manevi tazminat talebiyle dava açacakları öğrenildi.

Forum Saati 8th Mayıs 2024, 20:20