Dünya Forum

Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU


Dava arapsaçı

Paylaş
avatar
Admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 2546
Yaş : 48
NERDEN : istanbul
HOBİNİZ : bilgisayar
Basarı Puanı :
100 / 100100 / 100

Güçlülük :
100 / 100100 / 100

Aktiflik :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 18/04/07

Dava arapsaçı

Mesaj tarafından Admin Bir 3rd Mayıs 2007, 18:11

Futbol Federasyonu aleyhine açılan davaya atanan bilirkişi, olağanüstü genel kurul için yeterli imza olmadığını beyan etti. Ancak mahkeme hakimi imzaların yeniden tespiti için davayı 21 Mayıs'a erteledi


Futbol Federasyonu aleyhine açılan davada bilirkişi olarak atanan Prof. Dr. İhsan Erdoğan'ın "Olağanüstü genel kurul için yeterli sayıda imza yoktur. 90 imzaya ulaşılamamıştır" raporuna karşın mahkeme hakimi, federasyon avukatına hangi imzaların geçerli hangilerinin geçersiz olduğunu bildirmesi için 10 gün süre tanıdı. Hakim Yılmaz Küçükkaraaslan, davacı avukatı Mehmet Ali Alan'a ise bu sürenin bitiminden sonra noter kanalıyla gönderilen tüm imzaların asıllarını toplama yetkisi verdi. Hakim davayı 21 Mayıs'a erteledi.
Ankara 11. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dün sabah yapılan duruşmada bilirkişi raporunu okutmayan hakim Küçükkaraaslan'ın davayı sonuçlandırması beklenirken, davacı avukatı Alan "Raporda bazı eksikler tespit ettik" itirazında bulundu. Federasyon avukatı Sedat Aksallı ise Başbakanlık Teftiş Kurulu raporunun mahkemeyi bağlamayacağını, mahkeme bilirkişi raporunu yeterli görmüyorsa imza sahiplerinin noter kanalıyla gönderdiği tebligatları istemesini talep
etti.
Hakim tarafları dinledikten sonra duruşmanın 21 Mayıs'a ertelenmesine karar verdi. Bu arada davacı avukatı Alan'ın "On gün içinde biz de noterden tespit yapalım" itirazına "Beni fazla sıkıştırmayın, zaten bu davanın sonucu Haziran ayındaki olağan mali genel kurulu etkilemeyecek. Daha bu işin temyizi var" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Ne olacak?

Bir sonraki duruşmada hakim tarafların sunacağı yeni belgeler ışığında ya davayı reddedecek ya da kayyum atayacak. Bu durumda Futbol Federasyonu temyize gidecek. Yargıtay'ın kararını vermesinin 6 aydan önce gerçekleşmeyeceği, Haziran ayında yapılacak olağan mali genel kurulda seçim yapılması olasılığının tamamen ortadan kalktığı bildirildi.


'Vatan hainleri'

Futbol Federasyonu yöneticisi İbrahim Usta sert açıklamalar yaptı. Usta, "Genel kurul bizi 4 yıl görev yapmamız için seçti. 14 vatan evladı hiçbir karşılık beklemeden federasyonda görev yapıyor. Futbolu mahkeme kapılarına düşürenler utanacaklar. Bizi vatan hainliği ile suçlayanlar asıl hainliği yapanlardır" dedi. Usta daha sonra vatan haini diyerek federasyonu dava edenleri kastetmediğini söyledi.


_________________
Sitemize Destek İçin Lütfen Günde Bir Kere Reklamlarımızı Tıklayıp Bizlere Destek Olun..!

    Forum Saati 22nd Mayıs 2018, 02:14