Dünya Forum

Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU


İşta Aysal Bu ! Başkan ...

Paylaş
avatar
Admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 2546
Yaş : 48
NERDEN : istanbul
HOBİNİZ : bilgisayar
Basarı Puanı :
100 / 100100 / 100

Güçlülük :
100 / 100100 / 100

Aktiflik :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 18/04/07

İşta Aysal Bu ! Başkan ...

Mesaj tarafından Admin Bir 1st Ocak 2013, 08:01
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal tatilini geçirdiği İsviçre'nin Crans Montana kasabasında. Alp Dağları'nda 1500 metre rakımda birbirinden ilginç açıklamalar yapan sarıkırmızılı başkan, G.Saraylılara yeni yıl için müjdeli haberi verdi: "2013, 2012'den daha güzel geçecek!"

2012'nin şampiyonu olan, taze ligi lider götüren, Avrupa'nın en iyi 16 takımı arasına giren Galatasaray'ın Başkanı, seçildiği 14 Mayıs 2011'den bu yana neler yaptıklarını ve bundan sonra neler yapacaklarını anlatırken sürekli 'Büyük G.Saray Projesi'nden bahsetti. G.Saray'ın artık büyük bir holding gibi yönetilmesi gerektiğini çünkü bütçesinin bunu gerektirdiğini anlatan Aysal, "Amacımız Avrupa'da önce bu sene, ardından da gelecek yıllarda son 8 takım arasına kalmak. O zaman 'Bu işi başardık' diyebilirim" dedi.

'FATİH TERİM BÜYÜK ŞANS'

Aysal röportaj sırasında teknik direktör Fatih Terim'e de özel bir yer ayırdı. 2012'deki başarılar için yönetim kurulu üyelerine, Fatih Terim'e ve G.Saray ailesi içindeki sporculara tek tek teşekkür eden Aysal, Terim'le ilgili şu sözleri kullandı:

"O bizim için büyük bir şans oldu. G.Saray'ın kalbi Florya'dır. Orası biraz dağılmıştı. Gelir gelmez Florya'yı hemen ayağa kaldırdı. Otoriteyi ve camianın ihtiyaç duyduğu sevgi ortamını kurdu. Sezon sonunda da semeresini alıp şampiyon olduk. Yaptığımız Fatih Terim tercihinden dolayı çok mutluyum. İşini bilen, hedef koyan, hedefe yürüyen bir isim. Kendisiyle başarımıza endeksli olarak uzun yıllar birlikte çalışabiliriz."

'TFF ZARAR VERiYOR'

Ünal Aysal, PFDK'nın hakem raporuna dayanarak Meireles'e verdiği 11 maçlık cezanın Tahkim'de 4'e inmesini eleştirdi: "Federasyona değil, zordaki hakemlere destek vermeliyiz"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, TFF'nin çalışmalarından rahatsızlık duyduklarını ifade etti. Aysal, F.Bahçe ile oynanan derbide kırmızı kart sonrası hakeme tükürdüğü gerekçesiyle PFDK'nın 11 maçlık cezasının Tahkim'de 4'e inmesine tepki gösterdi. Ünal Aysal, "TFF'nin futbola ve spora yaklaşım tarzından memnun değilim. Futbola zarar veriyorlar. Bir gün arkalarına dönüp baktıklarında hatalarını görecekler" dedi.

'UYUMSUZLUK VAR'

Aysal, TFF kurumları arasındaki uyumsuzluğun güven sarsıcı olduğunu söyledi. Aysal, "Kendi arasında geçinemeyen bir kuruma dışarıdan nasıl güven duyulabilir ki? Verilen Meireles kararıyla hakemleri çok zor bir durumda bıraktılar. Biz hakemlere destek olmalıyız" ifadelerini kullandı.

'SCHALKE'Yi ELERiZ'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal kulübün Avrupa'da yeniden şahlanmasına da değindi. Sarıkırmızılıların Avrupa başarılarından konuşurken Aysal'ın mutluluğu yüzüne yansıyordu. Cimbom'un başkanı konuyla ilgili "Avrupa'nın ilk 16 takımı içerisindeyiz. İlk 8 yolumuz da bir hayli açık. Schalke çok iyi bir takım ama yenemeyeceğimiz, eleyemeyeceğimiz bir takım değil. Almanya'daki maçı kendi taraftarımız önünde gibi oynayacağız. Schalke'nin çıkmasına bu yüzden bir kat daha fazla sevindim. Çünkü 'Büyük G.Saray Projemiz'de Avrupa'daki G.Saray taraftarının da ciddi rolü olacak. Onlarla kucaklaşacağız" dedi.

'25 MİLYON DEDİM ŞOK OLDU'

Aysal keyifli sohbet sırasında geçen yaz yaşadığı bir anısını paylaştı: "Olympiakos başkanı ile karşılaştım. Herkes kendi kulübünü büyük görüyor. İnsanlar G.Saray'ın büyüklüğünü görünce şoka giriyor. Olympiakos başkanı bana 'Bizim 2.5 milyon taraftarımız var. Sizin kaç taraftarınız var?' diye sordu. Hafif de gülümsüyordu. Ona '25 milyon' cevabını verince yüzünü görmenizi isterdim. Bu bahsettiğim 25 milyon da sadece Türkiye içerisinde. Avrupa'da da büyük bir potansiyel var"

'AH O ŞAMPİYONLUK'

2012 yılındaki başarıları öven Ünal Aysal'ın geride bıraktığımız senede en çok üzüldüğü branş erkek basketbol şubesinin şampiyonluğa ulaşamaması olmuş. Aysal "2012'de sportif başarılarımız ortada. Tek üzüntüm basketbolda kaybettiğimiz şampiyonluk. Bu sene o üzüntüyü unutturmak için elimizden geleni yapacağız. Ergin Ataman çok iyi bir antrenör. Çok önemli bir spor adamı. Bize takımıyla beraber şampiyonluğu getirecektir" ifadelerini kullandı.

'SON SÖZÜ SÖYLEMEK İÇİN SEÇİLDİM'

Yönetim kurulu içerisinde huzursuzluk olduğu, ayrılığın yakın durduğu iddialarına karşın ise Ünal Aysal "Bakın.. Fikir ayrılığı kötü bir şey değildir. Oradan yeni enerjiler, sinerjiler çıkar. Herkesin fikri vardır. Bunu söylemesini engelleyemezsiniz. Bunu problem diye sunmak art niyettir. Yine de şunu söyleyeyim. Son sözü ben söylerim. Son sözü söylemek için seçildim" diye konuştu.

'TRANSFERDE BÜTÇEYİ ZORLARIZ'

Ünal Aysal, taraftarın merakla beklediği transfer konusunda da cömert davranacaklarını söyledi. Aysal "Fatih Terim takımını çok iyi tanıyor. Neye ihtiyacı olduğunu biliyor. Transferi 10 Ocak'a kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bu hafta hocamızla konuşacağız. Ardından daha net açıklamalar yapabilirim. Transfer için bütçemiz hazır. Bütçemizin haricinde ekstra bir futbolcu olursa da çekinmeden alırız" diye konuştu.

'HER DALDA NİCE KUPALAR'

Ünal Aysal amatör branşlara büyük önem verdiklerini ve kulüp marşında olduğu gibi 'her dalda nice kupalar' beklediklerini ifade etti. Sarıkırmızılı kulübün başkanı, "Voleybol takımlarımızdan çok memnunum. Kadınlarda finalfour oynayacağız. Orada da başarı bekliyorum. Yüzmeyi ve su topunu unutmamalı. Onların başarılarını da alkışlamalıyız. Kürek zaten bizim kulübün genlerinde var. Yani anlayacağınız her dalda her kupaya talibiz. G.Saray'ın varlık nedeni de budur. G.Saray bunun için vardır" dedi.

ÜNAL BAŞGAN'A AYSAL'DA HAYRAN

Twitter fenomeni olan Ünal Başgan'ı Ünal Aysal da yakından takip ediyor. Aysal "Onunla tanışmak istiyorum. Futboldaki mizah böyle olmalı. Bazen küfürlü yazıyor. Küfürlü yazmasa daha da çok severim" ifadelerini kullandı.

SİTEDEN 2013 MESAJI

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, resmi siteden yeni yıl ile ilgili mesaj yayımladı: 2012'yi başarılarla kapattık. 2013'te hedefimiz G.Saray'ı daha başarılı bir dünya kulübü yapmak. Mutluluğumuzu 2013'e de taşımak istiyoruz" dedi.

YENİ YILDA YATIRIM GS TV'YE

Ünal Aysal yeni yılda önemli yatırımlar yapacaklarını da söyledi. Aysal "GS TV canlandı. Seneye en çok yatırımı oraya yapacağım. Kanalımızın daha çok izlenmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.[/font][/center]


Webaslan
[/b]


_________________
Sitemize Destek İçin Lütfen Günde Bir Kere Reklamlarımızı Tıklayıp Bizlere Destek Olun..!

    Forum Saati 20th Ekim 2018, 23:10