Dünya Forum

Dünya Forum

BİLGİ PAYLAŞIM FORMU


Bakir koylar

Paylaş
avatar
Admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 2546
Yaş : 48
NERDEN : istanbul
HOBİNİZ : bilgisayar
Basarı Puanı :
100 / 100100 / 100

Güçlülük :
100 / 100100 / 100

Aktiflik :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 18/04/07

Bakir koylar

Mesaj tarafından Admin Bir 2nd Aralık 2008, 22:30

Bakir koylar
Mazı sahili yazın en sıcak aylarında bile kalabalık olmuyor. Uzun kumsal ve kayalıklar hem güneşlenmeye hem de balık tutmaya çok uygun. Sahildeki iskeleden kiralayabileceğiniz motorlarla diğer koylara gezi de yapabilirsiniz. Kara yoluyla da ulaşabileceğiniz ilk koy Feslikan.
Yalıkoyu, Akarca, Çatal, Çamlık ve Şeytan deresi koyu sonrasında ise tarihi harabelerin bulunduğu Kisebükü ören yerine geliniyor. Hamam, sarnıç, kilise gibi kalıntıların bulunduğu koy, mavi yolculuğa çıkan teknelerin vazgeçilmez duraklarından biri. Civarda bulunan koyların birkaçında dipten soğuk kaynak suları kaynıyor. Pırıl pırıl parlayan kumsallarda zakkum çiçeklerinin gölgesinde denize girmenin zevkine ise doyum olmuyor. Balıkçılarla dost olursanız onlarla beraber kalkıp sabahın ilk ışıklarında akşamdan balıkların geçiş yollarına bırakılan ağları toplamaya gidebilirsiniz.
Eğer bu sessizlikten sıkılır ve biraz harekete ihtiyaç duyarsanız, barların, diskoların ve canlı müziğin her çeşidini bulabileceğiniz Bodrum, sadece 50 km. uzaklıkta.
Nasıl Gidilir?

Mazı’ya özel aracınızla gidecekseniz Milas ve Güllük’ü geçtikten sonra Bodrum’a doğru yol alırken, Güvercinlik’ten sola Mumcular ayrımını göreceksiniz. Mumcular’a girip sağa dönünce "Yeniköy ve Yukarı Mazı" köylerinden sonra çam ormanı içinden geçen asfalt yolda son olarak karşınıza "Aşağı Mazı" köyü çıkacak.
(Toplam 31 km.)
Pansiyon tabelalarının yanından İnceyalı sahiline inebilirsiniz. Mumcular-Aşağı Mazı köyü arası 20 km. Ancak Aşağı Mazı köyünden İnceyalı sahiline inen 2 km’lik asfalt yol oldukça virajlı. Milas-Mazı arasında çalışan minibüslerle de Mazı’ya ulaşmak mümkün.
Nerede Kalınır?

Mazı İnceyalı sahilinde üç pansiyonun dışında konaklayabileceğiniz hiçbir tesis yok.
Taş Turistik Tesisi,
Mehmet Taş
Tel : (0252) 339 20 89
Faks : (0252) 339 21 72
İnceyalı Pansiyon Çadır kurmak isteyenlere ve karavancılara da yer veriyor.
Cevat Alkan pansiyon.
Mazı İnceyalı Temmuz ve Ağustos aylarında İtalyan turistler geliyor. Bu nedenle gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Köy muhtarı Mehmet Taş, sahilden 2 km yukarda bulunan Aşağı Mazı köyünde kalmak isteyenlere de yardımcı oluyor.
Ne yenir?

Akşamdan denize bırakılan ağlar, sabahın erken saatlerinde toplanıyor. Sahil restoranlarına canlı canlı gelen balıklar arasında, başta akvaryum balığı güzelliğinde iskaroz olmak üzere sokkan, akya, mercan,
lagos, barburya,
karabida ve ahtapot gibi çeşitler bulunuyor. Çorbasına doyamayacağınız iskorpitin yanısıra,
sütte bekletilip sodayla yumuşatılan sübyenin tadına bakmayı da unutmayın.


_________________
Sitemize Destek İçin Lütfen Günde Bir Kere Reklamlarımızı Tıklayıp Bizlere Destek Olun..!

    Forum Saati 21st Kasım 2018, 03:36